1979 yılında Urfa’da doğdu. Şanlıurfa Anadolu Lisesi ve Gaziantep Fen Lisesi’nde ortaöğrenimini tamamladıktan sonra, 2003 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

2004-2008 yılları arasında Bakırköy Dr. Sadi Konuk EAH’de Aile Hekimliği Uzmanlığı ihtisasını yaptı. Aynı dönemde T.C. Sağlık Bakanlığında NRP eğitmeni olarak görev aldı. Isparta Uluborlu Devlet Hastanesi’nde zorunlu hizmetini tamamladı.

2014 yılında Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimini tamamlamıştır.

2010-2019 yılları arasında Memorial Sağlık Grubunda Hastane Direktörlüğü yapmış, Memorial Wellness projesinin kurucu yöneticiliğini üstlenmiştir. 2019-2021 yılları arasında Şişli Kolan International Hospital’da  Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2020 yılından itibaren başladığı Şişli MYO İlk ve Acil Yardım Programında Dr. Öğretim Üyeliği akademik görevi ile birlikte, halen;  

International Coaching Federation (ICF) tarafından onaylı sertifikalara sahip şekilde Profesyonel Koçluk yapmaktadır. Kişisel Gelişim Danışmanlığı ve Temel Psikoloji eğitimleri yanı sıra NLP (Neuro-linguistic Programming) ve EFT (Emotional Freedom Techniques) konularında uygulayıcıdır. Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi almıştır.

Dr. Gülbaran MERAL Profesyonel Koç, PCC’in Aldığı Tüm Eğitimlere Buradan Ulaşabilirsiniz. 

Tıp alanında ulusal ve uluslararası çok sayıda bilimsel yayınlar yanında, kitap bölümleri de yazmıştır. Çalışmaları devam etmektedir.

Dr. Gülbaran MERAL Profesyonel Koç, PCC’in Bilimsel Yayınlarına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

Dijital haber sitesinde “Bakış Açısı” adlı köşesinde yazıları yayınlanmaktadır.

Dr. Gülbaran MERAL Profesyonel Koç, PCC’in Yazlarına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

Dr. Gülbaran Meral Eğitim ve Koçluk’u kurmuş olup, bireysel koçluk seansları yapmakta ve kurumlara yönetici ve çalışanlar için kurumsal eğitim ve seminerler düzenlemektedir.
Bireysel Seans ve Kurumsal Eğitim Başlıklarına Buradan Ulaşabilirsiniz. 

Tüm telif ve marka hakları kendisine ait olan Deşarj Ol®️ Programını başlatmıştır.

Deşarj Ol®️ hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Pozitif düşünme, yaratıcı düşünme, çözüm odaklılık ilkelerini benimsemiş, bulunduğu ortamlarda bu konuda çalışma, araştırma ve konuşmalar yapmaktadır.